Festiwal Sportu Jasło 2017
W dniach 16-18 06. 2017r. po raz osiemnasty Jasło gościło młodych sportowców.
To największa impreza w Jaśle przygotowana dla ponad siedmiuset uczestników z kilkunastu krajów Europy przez Urząd Miasta, Klub UKS”MOSiR” i inne jasielskie kluby sportowe. W trzydniowej rywalizacji dominowały turnieje siatkówki dziewcząt i chłopców (rocznik 2001). Jasielskie zespoły UKS „MOSiR” Jasło i MKS MOSiR Jasło stanęły na podium, godnie reprezentując podkarpacką siatkówkę. Zwyciężyły drużyny Batory Grodno (Białoruś) i CSS Baia Mare (Rumunia), aktualni mistrzowie swoich krajów. Wśród indywidualnie wyróżnionych znaleźli się: Aleksandra Michalec, Julia Warchoł, Karolina Kopera - UKS „MOSIR” Jasło oraz Hubert Błażejewski, Bartosz Ochojski - MKS MOSiR Jasło.
Uczestnicy turnieju chwalili jasielską gościnność, sportową rywalizację i zapewnili, że nie zabraknie ich za rok na „Festiwalu Sportu Jasło 2018”
Sponsorami i darczyńcami Festiwalu Sportu JASŁO 2017 byli: Urząd Miasta Jasło (główny sponsor), Fundacja PZU, Fundacja Polska Siatkówka, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, POLWAX S.A, TEGEL, WYSOWIANKA S.A, JAFAR S.A, VORTUMNUS Sp. zo.o, U Schabińskiej, LADY GYM, PH SPORT, kawiarnia GRUBCIO, KAUFLAND Polska Markety Sp. z o.o., GAMRAT S.A.MOSiR Jasło, PETROSOFT.PL, BALTIC WOOD S.A., DOMICELA Sp. z o.o, PSS SPOŁEM, Restauracja&Hotel SEPIA, Grupa BIEDRONKA
Końcowa klasyfikacja:
XVIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
1. Polonijny Klub Sportowy Batory Grodno (Białoruś)
2. Schweriner S.C. Schwerin (Niemcy)
3. UKS „MOSIR” Jasło (Polska)
4. PVK OLYMP Praha (Czechy)
5. ŠK ELBA Prešov (Słowacja)
6. UKS GÓRAL Muszyna (Polska)
7. ZŠ MLYNSKÁ Stropkov (Słowacja)
8. KS EKSTRIM Gorlice (Polska)
9. UKS Zaleszany (Polska)
10. TBS BANK SANOCZANKA Sanok (Polska)
11. S.C. Mutterstadt 1983 E.V. (Niemcy)
12. NYÍRSULI Nyíregyháza (Węgry)
13. UKS SAN Lesko (Polska)
14. UKS GIMNAZJUM Dębowiec (Polska)
15. KS VLORA Volej (Albania)
16. CNME Satu Mare (Rumunia)
IX Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców
1. CSS Baia Mare (Rumunia)
2. MKS MOSiR Jasło (Polska)
3. Polonijny Klub Sportowy Batory Grodno (Białoruś)
4. TJ SLAVIA Svidnik (Słowacja)
5. TSV TG SOKÓŁ Sanok (Polska)
6. ISKIERKA KRZYŻ Tarnów (Polska)
7. VK MIRAD PU Presov (Słowacja)
8. LKS Bobowa (Polska)
Relacja + foto Andrzej Tenerowicz
Lp. | Zespół | pkt |
---|---|---|
1 | SST Lubcza Racławówka | 45 |
2 | AKS V LO Rzeszów | 44 |
3 | MKS Wisłok Strzyżów | 43 |
4 | KLIMA Błażowa | 37 |
5 | ProSport Marmax Czudec | 32 |
6 | Renga SST Sportur Gmina Łańcut | 28 |
7 | TKF Anilana Rakszawa | 19 |
8 | TSV Sanok | 12 |
9 | TKS Żagiel Radymno | 7 |
10 | SPS Pruchnik | 3 |
1 | MKS Paradiso Łańcut | 41 |
2 | SST Mark-Bud Lubcza Racławówka | 32 |
3 | AZS UR Developres II Rzeszów | 27 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów | 24 |
5 | UKS MOSiR Jasło | 20 |
6 | TS Sanoczanka Sanok | 14 |
7 | UKS 15 Przemyśl | 6 |
8 | TSV Sanok | 4 |
1 | LKS Głogovia Głogów Młp. | 33 |
2 | AlterEco Maj-Bud Bystrzaki Gmina Iwierzyce | 30 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 25 |
4 | SST Lubcza Racławówka | 18 |
5 | AKS ORKAN Nisko | 10 |
6 | KU AZS UR | 7 |
7 | TKF Anilana Rakszawa II | 3 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 12 |
2 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 9 |
3 | SMS Stal Mielec | 9 |
4 | KPS Nowa Dęba | 6 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno | 16 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 14 |
3 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
4 | AOZ Rzeszów | 10 |
5 | TS Sanoczanka Sanok | 8 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 2 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 1 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 2 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 1 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 18 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 14 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno II | 12 |
5 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
6 | AOZ Rzeszów | 10 |
1 | AKS V LO Rzeszów I | 28 |
2 | LTS Feniks Leżajsk | 24 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 24 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno | 22 |
5 | UKS Dębowiec | 21 |
6 | TSV Sanok | 19 |
7 | KS Błękitni Ropczyce | 16 |
8 | AOZ Rzeszów | 14 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 16 |
2 | KPS Nowa Dęba I | 15 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | KS Wisłoka Dębica III | 13 |
5 | Stowarzyszenie ULKS Niedźwiada | 12 |
6 | SMS Stal Mielec | 11 |
7 | KS Wisłoka Dębica I | 10 |
8 | KPS Nowa Dęba II | 9 |
9 | KS Wisłoka Dębica II | 8 |
1 | UKS 15 Przemyśl I | 15 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów | 15 |
3 | MKS Paradiso Łańcut I | 13 |
4 | MUKS Sparta Rzeszów I | 13 |
5 | RKS Bolesław Rzeszów | 12 |
6 | MKS Paradiso Łańcut II | 11 |
7 | UKS 15 Przemyśl II | 11 |
8 | MUKS Sparta Rzeszów II | 10 |
9 | LKS Łęk Ostrów | 8 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 16 |
2 | UKS MOSiR Dukla | 14 |
3 | Karpaty MOSiR Krosno II | 14 |
4 | TSV Sanok I | 14 |
5 | UKS SAN Lesko | 12 |
6 | UKS MOSiR Jasło | 11 |
7 | UKS Dębowiec | 10 |
8 | AOZ Rzeszów | 9 |
9 | TSV Sanok II | 8 |