Juniorki Szóstki Mielec lepsze od Developresu SkyRes V LO Rzeszów
Utworzono: 2016-01-19 13:26:35 - Autor: AW

Juniorki UKS SMS-u Szóstki pokonały bezpośredniego rywala w tabeli zespół Developres SkyRes V LO Rzeszów 3:1.

Rzeszowski zespół , grający w Młodej lidze, widziany  przez wielu trenerów w strefie medalowej Mistrzostw Polski Juniorek, musiał przełknąć gorycz porażki. Po pierwszym przegranym przez Mielczanki  secie do 23, dotarło do  dziewczyn z Mielca, że "nie taki diabeł straszny" i można powalczyć oraz  coś ugrać. Drugi set po walce padł łupem zawodniczek Szóstki . W trzecim secie Mielczanki poszły za ciosem i wygrywając do 19 zapisały seta na swoim koncie. Jak wygrywa się 2:1, to dlaczego nie wygrać czwartego seta? Zawodniczki Szóstki dopełniły formalności, chociaż wcale łatwo nie było, 15:14, 19:19, 21:21, 23;22 i wreszcie 27:25. Taniec radości i podziękowania kibicom za doping zakończyły mecz.

Bardzo dobra postawa  w przekroju całego meczu Klaudii Krzysztofik oraz Gabrieli Fryc przy bardzo wydatnej pomocy pozostałych dziewczyn zasługujących na słowa pochwały, pozwoliła na osiągnięcie tak spektakularnego zwycięstwa.

Jak podkreślił Trener Roman Murdza: jeszcze kilka miesięcy temu nie było szans na wygraną. Teraz ciężka praca dziewczyn, wiara we własne możliwości i pewność, którą zdobywały w kolejnych wygranych meczach, dała efekt. Wygrana z tak dobrym zespołem jakim jest Developres dodaje skrzydeł i motywuje do dalszej pracy. Współpraca  Szkoły Mistrzostwa Sportowego  i UKS Szóstka Mielec przynosi dobre wyniki sportowe,  staje się porównywalnym ośrodkiem sportowym do tych działających w Rzeszowie czy Jarosławiu

Mielczanki zajmują pierwsze miejsce w lidze juniorek i o 1 punkt wyprzedzają zespół Developres Rzeszów I i o 2 punkty drugi zespół Developresu.

Skład UKS SMS Szóstka Mielec :S. Piechota, P.Węgrzyn, K.Krzysztofik, W.Pasierb, G.Fryc, M.Konieczny, J.Kardyś (libero) oraz P.Petrykowska, K.Słomba, K.Żelazko
trener Roman Murdza

UKS SMS Szóstka Mielec - Developres SkyRes V LO Rzeszów 3:1 (23:25, 25:23, 25:19, 27:25)