Neobus Raf-Mar słabszy od beniaminka
Utworzono: 2017-10-16 12:39:41

Siatkarzom Neobusa Raf-Mar Niebylec nie udał się inauguracyjny pojedynek w sezonie 2017/18.

Podopieczni grającego trenera Jana Włodarczyka ulegli w Radomiu miejscowym Czarnym 1:3. Niebylczanie jedynie pierwszą odsłonę rozstrzygnęli na swoją korzyść, w pozostałych górą byli młodzi zawodnicy z Radomia.

W pierwszej odsłonie stroną dominującą byli przyjezdni, którzy dzięki skutecznym akcjom szybko osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie. Radomianie próbowali niwelować straty, ale ostatecznie to goście zwyciężyli 25:20, dając kibicom nadzieje na korzystny wynik.

Początek drugiej odsłony również należał do gości, którzy prowadzili już 9:5. Chwilę później było już 13:7 i wtedy o czas poprosił trener Czarnych. Po przerwie w ekipie z Niebylca coś się zacięło, dzięki czemu rywale zdobyli z rzędu aż 8 punktów, wychodząc na prowadzenie 15:13. O rozstrzygnięciu tej partii zadecydowała końcówka, w której to rzutem na taśmę gospodarze przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Rozochoceni młodzi siatkarze zaplecza plusligowego Cerradu Czarnych Radom nadawali ton w trzeciej części meczu. Dzięki skutecznej grze zdecydowanie wygrali tego seta w stosunku 25 do 17. Oblicza gry przyjezdnych nie zmieniły roszady, jakich dokonał Jan Włodarczyk, debiutujący w roli trenera zespołu z Niebylca.

Do czwartej odsłony niebylczanie wyszli w składzie z Szymonem Soboniem na rozegraniu, który udanie zaprezentował się już w poprzednim secie. Niestety również i w tej partii stroną dominującą byli gospodarze, którzy ani na moment nie oddali prowadzenia. Zawodnicy z Radomia wygrali czwartego seta do 21, a cały mecz 3:1.

Czarni II Radom – Neobus Raf-Mar Niebylec 3:1 (20:25, 25:23, 25:17, 25:21)