II liga K: Zwycięstwo Szóstki w ostatnim meczu ligowym we własnej hali, porażka SAN-Pajdy
Utworzono: 2015-02-16 19:02:14 - Autor: Patryk Polek

w 17. kolejce II ligi kobiet podkarpackie zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Pewne zwycięstwo zanotowała ekipa Szóstki Mielec, która rozprawiła się w trzech setach z Tomasovią. Wyższość PWSZ Tarnów musiała uznać z kolei SAN-Pajda.

Spotkanie z Tomasovią, która walczyć będzie w fazie play-off o awans do turnieju półfinałowego o I ligę, było jednym z najlepszych pojedynków Szóstki w tym sezonie. Przyjezdne w żadnym z setów nie nawiązały walki z mielczankami i gładko uległy w trzech setach. Ważnym ogniwem w zespole z Mielca była Dorota Pykosz, reprezentantka Polski, która została przesunięta ze środka na przyjęcie i swoim doświadczeniem ułatwiała zadanie koleżankom z boiska. – Ciężka praca się opłaca. Teraz zmierzymy się z Bronowianką. Będzie to bardzo ciężkie spotkanie na zakończenie sezonu. Zrobimy jednak wszystko, by utrzymać to dobre piąte miejsce. Każda lokata wyżej to duża radość dla nas, jako beniaminka – powiedział nam Roman Murdza, trener Szóstki.

Radości kibicom nie sprawiły zaś zawodniczki SAN-Pajdy Jarosław. Siatkarki Piotra Pajdy tylko w drugiej partii pojedynku z PWSZ Tarnów ugrały 20 oczek. W pierwszej i trzeciej odsłonie jarosławianki zdobyły łącznie 34 punkty i w ostatnim spotkaniu w sezonie uległy ostatecznie rywalkom 0:3.

SAN-Pajda Jarosław, z uwagi na to, że w 18. kolejce rozgrywek ma pauzę swój kolejny sezon w II lidze kobiet zakończy na 7. miejscu. Szóstka Mielec w sobotę zmierzy się zaś z Bronowianką, lecz ma spore szanse na obronę 5. lokaty nawet w przypadku porażki.