IV liga: Czarni rozbili Siarkę i gonią Appgo
Utworzono: 2015-02-22 20:21:40 - Autor: Patryk Polek

Czarni Oleszyce nie pozostawili złudzeń Siarce Tarnobrzeg i w niecałą godzinie odprawili tarnobrzeżan z kwitkiem. Do niespodzianki doszło w Adamówce. Miejscowy Spartakus pokonał lidera, Appgo II LO Rzeszów i awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że Spartakus może zdobyć punkty z liderem rozgrywek. Premierowa odsłona padła łupem Appgo, 25:20. Druga partia miała niezwykle zacięty przebieg. Wszystko rozstrzygnęło się w emocjonującej końcówce. Przy stanie 31:30 dla przyjezdnych w polu zagrywki pojawił się Michał Gontarz i… zakończył seta asem serwisowym. Wydawało się, że to zupełnie podłamie zawodników z Adamówki. Nic jednak bardziej mylnego. Podopieczni Artura Graszy wzięli się za odrabianie strat. Wzmocnili zagrywkę i atak, w efekcie wygrywając tę partię 25:21. Czwarty set był jeszcze lepszy w wykonaniu gospodarzy i po triumfie 25:17 o wyniku potyczki zadecydować miał tie-break. W nim przy zmianie stron tablica wskazywała wynik 8:7 dla Spartakusa. Do końca meczu punkty zdobywali już tylko miejscowi, wygrywając ostatecznie 15:7 i cały mecz 3:2. - Drużyna z Rzeszowa na początku spotkania postawiła trudne warunki. Masa błędów i nieporozumień wprowadziła nieco spięcia w naszej drużynie i nie mogliśmy odrobić strat w końcówce partii. W drugim secie początek był podobny i pomimo przegranej udało nam się nawiązać walkę i poprawić grę. Do trzeciego seta przystąpiliśmy bez presji. Chcieliśmy ugrać jak najwięcej tylko się da. Udało nam się narzucić swoją grę. Poprawiliśmy zagrywkę i przyjęcie oraz uniknęliśmy tak wielu błędów jak w poprzednich setach, co zaowocowało wygraną kolejnych trzech setów – komentował pojedynek z Appgo, środkowy Spartakusa, Szymon Popik. - Byliśmy przygotowani na zaciętą walkę z mocnym zespołem. Pokazaliśmy charakter i przegrywając 0:2 wygraliśmy 3:2 – dodawał Artur Grasza, grający trener ekipy z Adamówki.

Prawdziwym pogromem zakończył się pojedynek Czarnych Oleszyce z Siarką Tarnobrzeg. Tarnobrzeżanie do Oleszyc z pewnością jechali po punkty. Zderzyli się jednak z brutalną rzeczywistością, bowiem Czarni w każdym z setów gromili rywali. Po porażce w pierwszej partii, 25:13, w drugiej i trzeciej było tylko nieco lepiej. Siarkowcy w kolejnych odsłonach zdobyli 19 i 18 punktów i po ostatnim gwizdku sędziego z kompletu oczek cieszyli się gospodarze. - Prawda jest taka, że spodziewaliśmy się większego oporu ze strony drużyny z Tarnobrzega. Zwycięstwo przyszło dość łatwo, ale wynikało głównie z naszej dobrej gry. Cieszy dyspozycja zawodników w końcowej fazie sezonu, liczymy na podtrzymanie zwycięskiej passy w kolejnym meczu – podsumował na łamach elubaczow.com, trener Czarnych, Michał Gontarz.

Ostatni mecz tej serii spotkań przyniósł sporo emocji. TKS Żagiel Radymno podejmował na własnym boisku ProSport Marmax Czudec. Premierowa odsłona niedzielnej potyczki była bez historii. Miejscowi od początku narzucili swój rytm gry, powiększając przewagę z akcji na akcji i ostatecznie wygrywając 25:14. Drugi set, a szczególnie jego końcówka, rozgrzała kibiców zgromadzonych w hali w Radymnie do czerwoności. Oba zespoły kilkukrotnie zmieniały się prowadzeniem, lecz więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy wygrali… 36:34. Pechowa porażka rozzłościła ekipę Żagla, która w trzeciej części gry wróciła do swojej dyspozycji, triumfując 25:20. W odpowiedzi ProSport okazał się lepszy w czwartej odsłonie i wszystko miało rozstrzygnąć się w tie-breaku. „Set prawdy” toczył się już całkowicie pod dyktando przyjezdnych. Wygrana 15:8 pozwoliła zdobyć im pierwsze dwa punkty do tabeli rundy finałowej.