PlusLiga: Pełna pula punktów na konto rzeszowian
Utworzono: 2015-02-08 20:02:19 - Autor: Barbara Setlik

W ramach 24.kolejki PlusLigi, w rzeszowskiej hali Podpromie, gospodarze podejmowali zespół LOTOS Trefl-Gdańsk. Przyjezdni mimo, że mieli w tym pojedynku swoje szanse, to nie potrafili ich wykorzystać. W końcówkach więcej zimnej krwi zachowali miejscowi, którzy ostatecznie zapisali na swoje konto kolejne zwycięstwo za trzy punkty.

Pierwszy set w spotkaniu zaczął się od wyrównanej gry pomiędzy oboma zespołami, jednak udane bloki zawodników Lotosu, wyprowadziły ich zespół na prowadzenie (3:4). Po skutecznym ataku Bartosza Gawryszewskiego, obie drużyny udały się na pierwszą przerwę techniczną w meczu, na której o jedno oczko więcej mieli przyjezdni (7:8). Kiedy w polu serwisowym pojawił się rzeszowski rozgrywający - Fabian Drzyzga, nastąpił obrót sytuacji na parkiecie, a prowadzenie objęli miejscowi (16:13). Na zagrywce równie dobrze radził sobie Nikolay Penchev i to właśnie przy jego serwisach o czas dla swojej drużyny zmuszony był poprosić szkoleniowiec Andrea Anastasi (18:14). Po powrocie pod siatkę, swoją dobrą grę kontynuowali gospodarze, dokładając na swoje konto kolejne punkty. W końcówce kilkoma punktowymi atakami popiali się gdańszczanie (21:17), jednak udany blok pary Piotr Nowakowski - Rafał Buszek zakończył premierową odsłonę (25:19).

Mocne zagrywki Sebastiana Schwarza rozpoczęły drugiego seta. Niewymuszone błędy rzeszowian sprawiły, że prowadzenie objęli przeciwnicy (3:5). Rozgrywając kolejne, skuteczne akcje, gdańszczanie powiększali swoje prowadzenie, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej trzema oczkami (5:8). Z dobrej strony pokazał się Marco Falaschi, który raz za razem gubił rzeszowski blok. Kiedy kolejny błąd popełnili miejscowi, o czas poprosił Andrzej Kowal (7:11). Przerwa podziałała mobilizująco, bowiem po powrocie pod siatkę gospodarze zmniejszyli dystans punktowy do rywali (10:12). Dzięki dobrym serwisom Piotra Nowakowskiego i Nikolay Pencheva, rzeszowianom udało się wyjść na prowadzenie (18:16). Liczne dyskusje pod siatką wyraźnie nie pomagały przyjezdnym, u których mnożyć zaczęły się błędy własne (22:19). W końcówce drugiej partii warunki gry dyktowali tutejsi, a zepsuta zagrywka zespołu z Gdańska zakończyła seta (25:22).

Zacięta walka punkt za punkt, pomiędzy oboma zespołami rozpoczęła kolejną partię (2:2). Dobre obrony rzeszowskich siatkarzy, a także mocne ataki pozwalały miejscowym budować prowadzenie (6:4). Na pierwszym regulaminowym czasie prowadzili jednak przyjezdni (7:8). Po powrocie pod siatkę na parkiecie punktował Jochen Schops, a taktyczne zagrywki posyłał Fabian Drzyzga (11:8). Przerwa na żądanie Andrei Anastasiego podziałała na jego zawodników mobilizująco, bowiem asy serwisowe Wojciecha Grzyba sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis (11:11). Również serią punktowych zagrywek popisał się Mateusz Mika, który wprowdził zamęt w szeregach miejscowej ekipy (15:19). Końcówka trzeciej partii należała do przyjezdnych, którzy pewnie kroczyli po zwycięstwo w tym secie, a własne błędy rzeszowian, ułatwiły rywalom to zadanie (19:25).

Czwarta partia podobnie jak poprzedni set, rozpoczęła się od wyrównanej gry obu ekip (2:2). Dwa proste błędy rzeszowian, dały prowadzenie przyjezdnym (2:4). Wygrane dłuższe akcje przez gdańszczan, pozwoliły im objąć trzypunktowe prowadzenie nad wicemistrzami kraju. Swoimi punktowymi serwisami, wynik seta wyrównał Nikolay Penchev, który wprowadził zamęt w szeregach rywali (8:8). Na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem zeszli rzeszowianie (16:15). Końcówka ostatniej parti miała ciekawy przebieg, najpierw prowadzenie osiągnęli zawodnicy Trefla (21:23), po czym w polu serwisowym pojawił się Penchev, który wywalczył swojej drużynie zwycięstwo w całym spotkaniu (26:24)