Rzeszowianie MISTRZAMI POLSKI JUNIORÓW!!!
Zaledwie trzech setów potrzebowali zawodnicy AKS-u, by po zwycięstwie w spotkaniu finałowym cieszyć się z Mistrzostwa Polski Juniorów! - źródło aksrzeszów.pl
Od walki punkt za punkt rozpoczęło się spotkanie finałowe pomiędzy AKS-em V LO Rzeszów i Jastrzębskim Węglem (3:3). As serwisowy Sławka Buscha sprawił, że podopieczni trenera Jerzego Wietechy odskoczyli na dwa "oczka" (6:4), po chwili z zagrywkami Norberta Hubera nie radzili sobie jastrzębianie, dzięki czemu zawodnicy AKS-u powiększali swoje prowadzenie (8:5). Wyraźnie w przyjęciu nie radzili sobie podopieczni Jarosława Kubiaka, a do świetnej dyspozycji w ataku punkty w polu serwisowym dołożył Przemysław Czado (11:7). Niekorzystną serię swojej drużyny przerwą na żądanie starał się przerwać trener Jastrzębskiego Węgla, jednak nie do zatrzymania w tym fragmencie gry był Jakub Ziobrowski (13:8). Pojedynczy blok Łukasza Kozuba na Szewczyku sprawił, że na tablicy widniał wynik 17:11. Dobrą zmianę dał Ernastowicz, który swoimi zagrywkami sprawiał sporo problemów rzeszowskim zawodnikom. Kiedy prowadzenie AKS-u zmalało do czterech "oczek", o czas poprosił trener Jerzy Wietecha (18:14). Po powrocie na parkiet do swojego rytmu powrócili gospodarze, a po ataku Ziobrowskiego w kontrataku na tablicy widniał wynik 22:16. Proste błędy po stronie Jastrzębskiego Węgla doprowadziły do pierwszej piłki setowej (24:17), a premierową odsłonę zakończyła nieudana akcja Żelińskiego (25:17).
Po początkowej wyrównanej walce (2:2), szybko w polu serwisowym zameldował się Przemysław Czado, a efektowny blokJakuba Ziobrowskiego dał wynik (4:2). Mocny atak z lewego skrzydła Sławka Buscha, a po chwili punktowa zagrywka rzeszowskiego atakującego dały wynik 7:4 i o czas poprosił trener Jarosław Kubiak. Niewykorzystane akcje po stronie podopiecznych Jerzego Wietechy sprawiły, że przewaga AKS-u zmalała do jednego "oczka" (10:9). W kolejnych minutach do swojego rytmu gry powrócili rzeszowianie, a po kolejnej skutecznej akcji w kontrataku Buscha prowadzili 15:11. Sytuacja na parkiecie zmieniała się, jak w kalejdoskopie, bowiem zespoły swoje punkty zdobywały seriami utrudniając rywalom przyjęcie zagrywki (18:15). W końcówce seta świetnie w obronie spisywał się Mateusz Masłowski umożliwiając kolegom rozgrywanie kontrataków (21:17). Szybujące zagrywki Czyrniańskiego sprawiły, że dystans punktowy Jastrzębskiego Węgla zaczął maleć i przy stanie 22:20 czas wykorzystał trener AKS-u. Mocne zagrywki Buscha i punktowy blok Norberta Hubera i Łukasza Kozubazakończyły drugą odsłonę (25:21).
Lp. | Zespół | pkt |
---|---|---|
1 | SST Lubcza Racławówka | 45 |
2 | AKS V LO Rzeszów | 44 |
3 | MKS Wisłok Strzyżów | 43 |
4 | KLIMA Błażowa | 37 |
5 | ProSport Marmax Czudec | 32 |
6 | Renga SST Sportur Gmina Łańcut | 28 |
7 | TKF Anilana Rakszawa | 19 |
8 | TSV Sanok | 12 |
9 | TKS Żagiel Radymno | 7 |
10 | SPS Pruchnik | 3 |
1 | MKS Paradiso Łańcut | 41 |
2 | SST Mark-Bud Lubcza Racławówka | 32 |
3 | AZS UR Developres II Rzeszów | 27 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów | 24 |
5 | UKS MOSiR Jasło | 20 |
6 | TS Sanoczanka Sanok | 14 |
7 | UKS 15 Przemyśl | 6 |
8 | TSV Sanok | 4 |
1 | LKS Głogovia Głogów Młp. | 33 |
2 | AlterEco Maj-Bud Bystrzaki Gmina Iwierzyce | 30 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 25 |
4 | SST Lubcza Racławówka | 18 |
5 | AKS ORKAN Nisko | 10 |
6 | KU AZS UR | 7 |
7 | TKF Anilana Rakszawa II | 3 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 12 |
2 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 9 |
3 | SMS Stal Mielec | 9 |
4 | KPS Nowa Dęba | 6 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno | 16 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 14 |
3 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
4 | AOZ Rzeszów | 10 |
5 | TS Sanoczanka Sanok | 8 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 2 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 1 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 2 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 1 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 18 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 14 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno II | 12 |
5 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
6 | AOZ Rzeszów | 10 |
1 | AKS V LO Rzeszów I | 28 |
2 | LTS Feniks Leżajsk | 24 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 24 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno | 22 |
5 | UKS Dębowiec | 21 |
6 | TSV Sanok | 19 |
7 | KS Błękitni Ropczyce | 16 |
8 | AOZ Rzeszów | 14 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 16 |
2 | KPS Nowa Dęba I | 15 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | KS Wisłoka Dębica III | 13 |
5 | Stowarzyszenie ULKS Niedźwiada | 12 |
6 | SMS Stal Mielec | 11 |
7 | KS Wisłoka Dębica I | 10 |
8 | KPS Nowa Dęba II | 9 |
9 | KS Wisłoka Dębica II | 8 |
1 | UKS 15 Przemyśl I | 15 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów | 15 |
3 | MKS Paradiso Łańcut I | 13 |
4 | MUKS Sparta Rzeszów I | 13 |
5 | RKS Bolesław Rzeszów | 12 |
6 | MKS Paradiso Łańcut II | 11 |
7 | UKS 15 Przemyśl II | 11 |
8 | MUKS Sparta Rzeszów II | 10 |
9 | LKS Łęk Ostrów | 8 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 16 |
2 | UKS MOSiR Dukla | 14 |
3 | Karpaty MOSiR Krosno II | 14 |
4 | TSV Sanok I | 14 |
5 | UKS SAN Lesko | 12 |
6 | UKS MOSiR Jasło | 11 |
7 | UKS Dębowiec | 10 |
8 | AOZ Rzeszów | 9 |
9 | TSV Sanok II | 8 |