Puchar Burmistrza Głogowa Młp. pojechał do Rzeszowa
Zawodnicy AKS-u Rzeszów zwyciężyli w turnieju o Puchar Burmistrza Głogowa Młp. W zmaganiach wzięły udział cztery III-ligowe ekipy: triumfatorzy - AKS Rzeszów, gospodarze - LKS Głogovia Głogów, a także NEOBUS RAF-MAR Niebylec oraz AZS UR Rzeszów.
Turniej rozgrywano systemem pucharowym, po trzy sety w każdym meczu bez względu na wynik. W pierwszej parze zespół Głogovii prowadzony przez Tomasza Jendryasska spotkał się z AZS UR Rzeszów dowodzonym przez Gabriela Bobulę i wygrał 2:1. W drugiej parze podopieczni Jacka Podpory, AKS Rzeszów, pokonali również w stosunku 2:1 drużynę trenera Bartłomieja Surowieckiego - Neobus Niebylec.
Przegrani zagrali mecz o trzecie miejsce, w którym zdecydowane zwycięstwo 3:0 odniósł zespół z Niebylca. W meczu o pierwsze miejsce Głogovia spotkała się z AKS-em Rzeszów i po zaciętym spotkaniu, obfitującym w długie wymiany i kapitalne obrony, dopingowana przez zastępcą Burmistrza Głogowa Młp. Pana Jerzego Komanieckiego, przegrała 1:2 (23:25, 25:19, 20:25). Trener Tomasz Jendryassek może być jednak zadowolony z postawy głogowian, która przed rozpoczynającym się 4 października nowym sezonem prezentuje niezłą formę i może odgrywać czołową rolę na parkietach trzecioligowych rozgrywek.
Na zakończenie turnieju zastępca Burmistrza, Jerzy Komaniecki, wręczył okazałe puchary trzem najlepszym zespołom, natomiast Prezes Głogovii, Roman Ziemianin statuetkę MVP zmagań, Łukaszowi Drążkowi (libero AKS-u), uznanego za najlepszego zawodnika turnieju. Sędziami sobotnich pojedynków siatkarzy byli Anna Kogut i Tomasz Lis.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. AKS Rzeszów
2. Głogovia Głogów Młp.
3. RAF-MAR Neobus Niebylec
4. AZS UR Rzeszów
Lp. | Zespół | pkt |
---|---|---|
1 | SST Lubcza Racławówka | 45 |
2 | AKS V LO Rzeszów | 44 |
3 | MKS Wisłok Strzyżów | 43 |
4 | KLIMA Błażowa | 37 |
5 | ProSport Marmax Czudec | 32 |
6 | Renga SST Sportur Gmina Łańcut | 28 |
7 | TKF Anilana Rakszawa | 19 |
8 | TSV Sanok | 12 |
9 | TKS Żagiel Radymno | 7 |
10 | SPS Pruchnik | 3 |
1 | MKS Paradiso Łańcut | 41 |
2 | SST Mark-Bud Lubcza Racławówka | 32 |
3 | AZS UR Developres II Rzeszów | 27 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów | 24 |
5 | UKS MOSiR Jasło | 20 |
6 | TS Sanoczanka Sanok | 14 |
7 | UKS 15 Przemyśl | 6 |
8 | TSV Sanok | 4 |
1 | LKS Głogovia Głogów Młp. | 33 |
2 | AlterEco Maj-Bud Bystrzaki Gmina Iwierzyce | 30 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 25 |
4 | SST Lubcza Racławówka | 18 |
5 | AKS ORKAN Nisko | 10 |
6 | KU AZS UR | 7 |
7 | TKF Anilana Rakszawa II | 3 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 12 |
2 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 9 |
3 | SMS Stal Mielec | 9 |
4 | KPS Nowa Dęba | 6 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno | 16 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 14 |
3 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
4 | AOZ Rzeszów | 10 |
5 | TS Sanoczanka Sanok | 8 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 2 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 1 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 2 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 1 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 18 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 14 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno II | 12 |
5 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
6 | AOZ Rzeszów | 10 |
1 | AKS V LO Rzeszów I | 28 |
2 | LTS Feniks Leżajsk | 24 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 24 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno | 22 |
5 | UKS Dębowiec | 21 |
6 | TSV Sanok | 19 |
7 | KS Błękitni Ropczyce | 16 |
8 | AOZ Rzeszów | 14 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 16 |
2 | KPS Nowa Dęba I | 15 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | KS Wisłoka Dębica III | 13 |
5 | Stowarzyszenie ULKS Niedźwiada | 12 |
6 | SMS Stal Mielec | 11 |
7 | KS Wisłoka Dębica I | 10 |
8 | KPS Nowa Dęba II | 9 |
9 | KS Wisłoka Dębica II | 8 |
1 | UKS 15 Przemyśl I | 15 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów | 15 |
3 | MKS Paradiso Łańcut I | 13 |
4 | MUKS Sparta Rzeszów I | 13 |
5 | RKS Bolesław Rzeszów | 12 |
6 | MKS Paradiso Łańcut II | 11 |
7 | UKS 15 Przemyśl II | 11 |
8 | MUKS Sparta Rzeszów II | 10 |
9 | LKS Łęk Ostrów | 8 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 16 |
2 | UKS MOSiR Dukla | 14 |
3 | Karpaty MOSiR Krosno II | 14 |
4 | TSV Sanok I | 14 |
5 | UKS SAN Lesko | 12 |
6 | UKS MOSiR Jasło | 11 |
7 | UKS Dębowiec | 10 |
8 | AOZ Rzeszów | 9 |
9 | TSV Sanok II | 8 |