Budowlani Łódź bezkonkurencyjni na Podpromiu, Developres z trzecim miejscem
Utworzono: 2014-09-22 15:34:41 - Autor: Patryk Polek

Zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów zajęły trzecie miejsce w II Turnieju o Puchar Firmy Developres, który w zeszły weekend rozegrano w rzeszowskiej hali na Podpromiu. Triumfatowała ekipa Budowlanych Łódź.

W piątek oraz soborę podopieczne Marcina Wojtowicza rozegrały łącznie trzy spotkania, z czego wygrały jedno. Niedzielny pojedynek był więc walką o podium turnieju, w którym udział wzięło pięć ekip z ORLEN Ligi.

Spotkanie z Pałacem Bydgoszcz rozpoczęło się po myśli rzeszowianek. Developres wygrał dwa pierwsze sety i stało się jasne, że triumfuje także w całym spotkaniu (grano trzy sety bez względu na wynik). Nieco rozluźnione rzeszowskie siatkarki nieznacznie przegrały trzecią odsłonę, lecz zapewniły sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

- To nie jest zły wynik. Na pewno jednak dużo przed nami pracy. Pałac i KSZO to drużyny w naszym zasięgu. Myślę, że możemy z tymi zespołami wygrać w ORLEN LIdze. W przypadku Muszynianki czy Budowlanych widać już różnicę. Z nimi każdy wygrany set będzie ważny, ale z góry nie ma co od razu skazywać nas na porażkę. Generalnie to było dobre przetarcie przed ORLEN Ligą - powiedziała po turnieju środkowa rzeszowianek, Katarzyna Warzocha, która, co ciekawe, odebrała nagrodę... miss publiczności.

- Nie spisałyśmy się najgorzej. Nie wyszedł nam mecz z z Budowlanymi, ale tylko i wyłącznie była to nasza wina. Zrobiłyśmy bardzo dużo błędów. Można być zadowolonym z trzeciego miejsca, ale wiemy, że czeka nas jeszcze dużo pracy - skwitowała najlepsza atakująca turnieju, Paula Szeremeta.

Wyniki:

Piątek:

Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1:2 (20:25, 17:25, 25:20)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pałac Bydgoszcz 2:1 (25:17, 25:20, 20:25)

Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (25:18, 19:25, 25:21)

Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:1 (15:25, 25:21, 25:18)

Sobota:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

Developres SkyRes Rzeszów - Budowlani Łódź 0:4 (20:25, 21:25, 15:25, 22:25)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec Św. 2:1 (25:14, 25:20, 24:26)

Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)