II liga: TSV nie zwalnia tempa, Wisłok z pierwszym zwycięstwem
Utworzono: 2014-12-01 17:14:27 - Autor: Patryk Polek

TSV Sanok nie pozostawił złudzeń Błękitnym Ropczyce i triumfował w kolejnym pojedynku derbowym (3:0). Do niemałej niespodzianki doszło zaś w Bochni, gdzie Wisłok Strzyżów pokonał tamtejszy Contimax w trzech setach. Zwycięstwo odniosły też Karpaty, a wśród pań Szóstka Mielec nie dała rady Bronowiance. MKS SAN-Pajda Jarosław w tej kolejce miał pauzę.

Sanocki TSV był murowanym faworytem w kolejnych derbach Podkarpacia. Błękitni nie byli jednak bez szans, toteż pierwsza partia miała wyrównany przebieg. Sanoczanie rozstrzygnęli tę partię dopiero w końcówce, co okazało się kluczowe dla całego pojedynku. Kolejne dwie odsłony toczyły się pod całkowitą kontrolą miejscowych, którzy po wygranych do 18 i 16 zasłużenie zainkasowali kolejny komplet punktów do tabeli. - Drużyna z Sanoka ma wiele argumentów i nieprzypadkowo jest liderem rozgrywek. My borykamy się z pewnymi problemami, które nie dają nam spokojnie pracować.W tym meczu brakowało nam spokoju - oceniał Michał Betleja, trener Błękitnych. - Zadecydowało dobre rozegranie, a także skuteczna zagrywka. To były główne powody naszego zwycięstwa - dodawał Marcin Golonka, atakujący TSV.

Faworytem w starciu z Contimaxem MOSiR Bochnia z pewnością nie był Wisłok Strzyżów. Strzyżowianie zaskoczyli jednak rywali i dość gładko wygrali pierwszą część meczu. Podopieczni Tomasza Zająca potem poszli za ciosem i wygrywając dwa następne sety, zapisali na swoim koncie pierwszy komplet oczek, co pozwoliło im przeskoczyć w zestawieniu grupy 6, II ligi Kłos Olkusz.

Potknięcie Contimaxu wykorzystali siatkarze Karpat. Podopieczni trenera Heimrotha, chociaż w trzech setach, to po zaciętej walce pokonali na wyjeździe Kłos Olkusz. Spotkanie miało jednak bardzo zacięty przebieg i każda odsłona kończyła się na przewagi. Karpaty pokazały charakter i okazali się lepsi od przeciwników we wszystkich partiach.

W tabeli niezmiennie prowadzi TSV Cellfast. Krośnianie wskoczyli zaś na piątą pozycję, a Błękitni spadli na siódmą lokatę. Czerwoną latarnią ligi nie jest już za to Wisłok, który awansował na dziewiąte, przedostatnie miejsce.

Wśród pań trzecią porażkę z rzędu zanotowały zawodniczki Szóstki Mielec. Siatkarki Romana Murdzy nie zdołały ugrać ani jednego seta w meczu z liderem – Bronowianką Kraków. W dodatku mielczanki mają problem, gdyż groźnej kontuzji doznała najbardziej doświadczona w zespole, Barbara Pikusa i działacze szybko muszą zapełnić lukę po czołowej przyjmującej.