II liga K: Porażka Szóstki na koniec sezonu
Utworzono: 2015-02-23 18:32:27 - Autor: Patryk Polek

Siatkarki Szóstki Mielec w ostatnim meczu fazy zasadniczej uległy liderkom – Bronowiance Kraków 1:3 i pierwszy sezon w II lidze K zakończyły na dobrym, piątym miejscu. MKS SAN-Pajda Jarosław swoje zmagania skończył już w ubiegłym tygodniu.

Podopieczne Romana Murdzy swój pierwszy sezon w II lidze kończyły na ciężkim terytorium w Krakowie. Szkoleniowiec mielczanek przed meczem obiecywał walkę o jak najlepszy rezultat i jego zespół zdołał wygrać jednego seta, który zadecydował o zajęciu piątej lokaty.

Po porażce w premierowej odsłonie meczu Szóstka w drugiej rzuciła się do ataku, by godnie zakończyć sezon 2014/2015. Siatkarki trenera Murdzy zachowały więcej zimnej krwi w końcówce i triumfowały 26:24. Niestety młode zawodniczki z Podkarpacia nie zdołały przeciwstawić się rywalkom w dwóch kolejnych częściach gry i uległy krakowiankom 1:3. - Po ostatnim zwycięstwie nad Tomasovią zespół jechał z dużymi nadziejami do Krakowa. Dziewczyny podjęły walkę, nie wystraszyły się lidera. Rozegrały dobre spotkanie, jednak przeciwnik na dzień dzisiejszy był mocniejszy i nie przypadkowo jest na pierwszym miejscu. Cały zespół zagrał poprawnie, jednak nie ustrzegł się błędów i wystarczyło to na ugranie jednego, ale jak ważnego seta, który decydował o 5. miejscu w lidze – podsumował na łamach strony klubowej trener Szóstki, Roman Murdza.

MKS SAN-Pajda Jarosław sezon zakończył tydzień temu. Podopieczne trenera Piotra Pajdy uplasowały się ostatecznie na 7. miejscu. Z powodu wycofania się w trakcie sezonu ekipy Popradu Stary Sącz oraz nie przystąpieniu do rozgrywek drużyny AZS-u UR Rzeszów, PZPS zadecydował, że zespoły z miejsc 5-9 nie będą rozgrywać fazy play-out. Najlepsza czwórka ligi stoczy zaś bój o udział w turnieju półfinałowego o awans na zaplecze Orlen Ligi.

Bronowianka Kraków – Szóstka Mielec 3:1
(25:17, 24:26, 25:17, 25:19)

Szóstka: Galica, Pykosz, Murdza N., Węgrzyn, Półchłopek, Kusik, Murdza W. (libero) oraz Piechota, Wiercigroch, Fryc, Pisarczyk, Krzysztofik