Utworzono: 2021-12-03 08:37:55

PRO-FAMILIA CUP 2021 ZAKOŃCZONY

Drużyna Marmax Czudec (w kategorii amatorskiej powyżej 21 lat) oraz drużyna Feniks Leżajsk (w kategorii amatorskiej do 21 lat) wygrały Międzynarodowy Rodzinny Turniej Niepodległości w Piłce Siatkowej PRO-FAMILIA CUP 2021. W tegorocznej edycji wzięło udział 11 drużyn z województwa podkarpackiego, cztery drużyny z województwa małopolskiego oraz dwie drużyny z Słowacji Agro Farma Śvidnik i MSK Stropkov. Jednym z honorowych patronów wydarzenia był Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej.

Mecze rozgrywano w dwóch obiektach sportowych. Kategoria amatorska rodzic + dziecko do 21 lat w Szkole Podstawowej w Ustrobnej, a kategoria amatorska rodzic + dziecko powyżej 21 lat w hali widowiskowo- sportowej GOSiR Jedlicze. Zgodnie z regulaminem w każdej drużynie było co najmniej dwóch spokrewnionych zawodników.

Najliczniejszy "komponent rodzinny" rodzinny przywiozły: drużyna Moszczanka Moszczanica, w której składzie znalazł się ojciec z trzema synami (państwo Brachowie) oraz dwóch braci, a także drugi zespół z małopolski - Rawian Glass Kwiatonowice - z czterema braćmi Stężalskimi. W składach pozostałych drużyn wystąpiły czterokrotnie pary ojciec-syn, dwukrotnie ojciecowie z dwoma synami, trzykrotnie pary brat z siostrą, a w jedenastu drużynach zagrało po dwóch braci.

Udział rodzica z dzieckiem w całodziennym turnieju to dowód na podnoszenie sprawności fizycznej naszego społeczeństwa. Udział 184 zawodników w przedziale wiekowym od 15 do 72 lat dowodzi popularności takiej formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczestnictwo drużyn spełniło założenia kształtowania właściwych postaw sportowych w duchu zdrowej rywalizacji sportowej. Wspólny udział rodziców z dziećmi w zawodach potwierdził propagowanie rekreacji rodzinnej jak również podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej dzieci, młodzieży i ich rodziców.

Zespoły zostały podzielone na cztery grupy. Do drużyn które w ostatnim turnieju zajęły cztery czołowe lokaty, dolosowano pozostałe zespoły. Po losowaniu układ grup wygladał następująco:

Grupa A  Foto-Hurt Rzeszów, Volley Wiśniowa, Dziadki Sucha Beskidzka. Orkan Nisko, SKTS Stropkov
Grupa B – SKM Kopytowa, Rico Sport Rzeszów, Marmax Czudec, Zaborovia Zaborów
Grupa C  OLD BOY Stary Sącz, Rawian Glass Kwiatonowice, Hogs Euro Sklep Cierpisz, Agro Farma Śvidnik, Feniks Leżajsk
Grupa D  Wiklina Rudnik, Champion Bratkówka, Moszczanka Moszczanica, Ziomki Moderówka

Po rozegraniu meczów w grupach eliminacyjnych, dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do półfinałów.

Wyniki półfinałów i finałów:

Kategoria amatorska rodzic + dziecko do 21 lat:

Old Boy Stary Sącz – Ziomki Moderówka  2:1 (15:11, 9:15, 15:11)
Feniks Leżajsk – Moszczanka Moszczanica 2:0 (15:12,15:13)
Mecz o 3. miejsce: Moszczanka Moszczanica – Ziomki Moderówka  2:1 (15:13, 7:15, 15:11)
Finał: Feniks Lezajsk – Old Boy Stary Sącz 2:0 (15:9, 15:10)
Skład zwycięskiej drużyny: Jan Konopka, Jan Kużniar, Jan Partyka, Wojciech Skubicki, Kacper Stańko, Jakub Skalny, Bartosz Chmaj, Michał Olejarz, Krzysztof Domagała, Daniel Domagała

Kategoria amatorska rodzic + dziecko powyżej 21 lat:

Mecze półfinałowe: 
Foto- Hurt Rzeszów – SKS Kopytowa 2:1 ( 25:22, 20:25, 15:12)
Marmax Czudec – Orkan Nisko 2:0 (25:20, 25:14)
Mecz o 3. miejsce: Orkan Nisko – SKS Kopytowa 2:0 (25:16, 25:23)
Finał: Marmax Czudec – Foto Hurt Rzeszów 2:1 (26:28, 25:21, 15:11)
Skład zwycięskiej drużyny:Dominik Buda, Bartosz Buda, Jakub Rykała, Bartosz Mliczek, Ernest Teper, Piotr Iskrzycki, Jakub Solecki, Paweł Szymanik, Rafał Mitka.

Drużyny które zajęły I i II miejsce w kategorii do 21 lat oraz powyżej 21 lat otrzymały puchary, dyplomy, piłki do siatkówki, a każdy zawodnik drużyny zestaw nagród indywidualnych. Drużyny z trzecich i czwartych miejsc otrzymały piłki do siatkówki, puchary, dyplomy oraz drobne upominki. Pozostałym drużynom uczestniczącym w turnieju przekazano puchary i dyplomy.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: w kategorii amatorskiej do 21 lat - Jan Partyka (Feniks Leżajsk), a w kategorii amatorskiej powyżej 21 lat - Paweł Szymanik (Marmax Czudec). Nagrodę dla najstarszego zawodnika odebrał 72-letni Jan Burda z Old Boya Stary Sącz. Przyznano także dwie nagrody dla najmłodszych zawodników, a byli nimi 15-letnia Anita Rudnik z Orkanu Nisko oraz 16-letni Krzysztof Domagała z Feniksa Leżajsk.

Turniej został doofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu,Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, LGD Strzyżów.
Współorganizatorami oraz fundatorami nagród byli:Gmina Jedlicze, GOSiR Jedlicze, Gmina Wojaszówka, GOKiR Wojaszówka
Nagrody upominki i upominki dla zawodników ufundowała Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser - Duda.

Podczas zawodów przeprowadzono zbiórkę charytatywną na 4 – letniego Tomasza z Bajd przechodzącego leczenie po mózgowym porażeniu czterokończynowym,oraz pracownika GOSiR Jedlicze przechodzącego rehalbilitację po ciężkim udarze.
Patronat Honorowy nad turniejem objęli: Prezes PZPS Sebastian Świderski, Prezes PWZPS Jacek Szalacha, Poseł Parlamentu Europejskiego – Bogdan Rzońca, Pani Poseł Maria Kurowska,  Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego- Jerzy Borcz, Marszałek województwa podkarpackiego -Władysław Ortyl, Starosta krośnieński Jan Pelczar, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik,Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański.

Turniej sędziowali: Mariusz Gadzina, Michał Pasterz, Robert Gleń, Paweł Such

Sponsor Generalny: PKN ORLEN S.A.
Projekt współfinansowany: FUNDACJA PGE
Sponsor tytularny:
ORLEN Południe S.A., Fundacja Studencka ,, Młodzi- Młodym,,
Sponsorzy główni: Nowy Styl, RBDiM – Krosno, PGNiG Sanok, ZPRE – Jedlicze,BNP PARIBAS, ,EBA Krosno
Sponsorzy, fundatorzy nagród:Inwentech Group,JAFAR, KROSOFT Krosno, PRiD Krosno,Juna – Jasło,Inwest Profil Bajdy,Delikatesy Centrum Jedlicze- Węklar, WENTA, ASA Glass Krosno, Remondis KROeko, FAVI Krosno, ,  MAX STONE,Cechini Muszyna, Ośrodek Szkolenia Duet Ustrobna, Gospodarstwo Pasieczne - Ustrobna

Rozgrywki 2020/2021
Lp. Zespół pkt



Mistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas