Siatkarki Appgo IILO Rzeszów zagrają w finałach.
Utworzono: 2017-05-02 11:21:08

Po zwycięstwie w turnieju półfinałowym w Białej Podlaskiej siatkarki z Rzeszowa grają o awans do drugiej ligi.

Po trzech dniach rywalizacji (28-30 kwietnia), zawodniczki z Rzeszowa zajęły pierwsze miejsce w turnieju półfinałowym rozgrywanym na hali AWFu w Białej Podlaskiej. W piątek Rzeszowianki bardzo szybko rozprawiły się z przeciwniczkami ze Staniątek (3:0 -16, -10, -15) . Kolejne rywalki były już bardziej wymagające. W sobotę przegrywając w dwóch pierwszych setach i tracąc pięc punktów (14-9 dla Starego Sącza), siatkarki Appgo IILO zdołały odwrócić losy seta, zwyciężając go do 19. Ostatecznie drugi mecz Rzeszowianek zakończył się tie-breakiem i zwycięstwiem Rzeszowa 3:2 (14, 19 , -19, -27, -13). Dzięki tej wygranej i zwycięstwie AWF'u, w niedzielę drużyny z Białej Podlaskiej i Rzeszowa miały pewny awans do dalszych rozgrywek. Mecz AZS AWF i Appgo IILO miał zdecydować, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w całym turnieju. Po ciężkich dwóch pierwszych setach i niespodziewanie krótkim trzecim, to właśnie zawodniczki z Rzeszowa świętowały zwycięstwo w całym turnieju (-26, -26, -12).

Gratulujemy i życzymy zwięstwa w turnieju finałowym!