Trzecia kolejka ALS
Utworzono: 2015-11-13 00:07:32

Podsumowanie trzeciej kolejki Amatorskiej Ligi Siatkówki

KS FENIKS Radymno 0 – 3 AZS Jarosław

W meczu 3 kolejki ALS pomiędzy KS Feniks Radymno a AZS-em Jarosław nie było niespodzianek. Pomimo dobrej gry w pierwszym secie, Feniks przegrał go na przewagi 26:28. W drugim secie radymianki nie podjęły walki, słabe przyjęcie spowodowało że akademiczki szybko cieszyły się z wygranej  25:10. Pomimo sporej przegranej w drugiej odsłonie gospodynie zdołały wrócić do dobrej gry z pierwszego seta i wyszły na prowadzenie 15:9. Pomimo dużej przewagi zawodniczki Feniksa nie zdołały zachować koncentracji co w połączeniu z dobra zagrywką akademiczek dało efekt wygranej AZS-u 25:23 i całego meczu 3:0.

KS SORRY Pełkinie 0 – 3 MSCKZiU Rzeszów

We wtorek 10 listopada dziewczyny z Rzeszowa rozegrały swój trzeci mecz w tym sezonie przeciwko KS SORRY PEŁKINIE. Przyjezdne siatkarki w dość okrojonym składzie, bo zaledwie z siedmioma zawodniczkami, nerwowo rozpoczęły pierwszą odsłonę spotkania. Przez niemal cały set na prowadzeniu były gospodynie tego meczu, jednak przy stanie 23:23, dziewczyny z Rzeszowa poprzez dobrą zagrywkę, która znacznie utrudniła rozegranie akcji rywalkom, wyprowadziły kończące kontry, dzięki czemu zakończyły pierwszą partię 25:23.

Druga odsłona meczu od początku przebiegała po myśli rzeszowianek, jednak pod koniec seta rozluźnienie jakie wkradło się do gry drużyny gości spowodowało, że rywalki zbliżyły się na niebezpieczną odległość punktową. Jednak po wykorzystaniu przerw przez trenera drużyny z Rzeszowa i udzieleniu kilku cennych rad, zawodniczki zmobilizowały się i także wygrały drugą odsłonę 25:23.

W trzecim secie dziewczyny z ‘Medyka’ narzucając własny styl gry, skutecznie utrudniły grę siatkarkom z Pełkiń. A punktowe zagrywki oraz kończące kontry zadecydowały o pewnym wygraniu seta przez rzeszowianki 25:14 oraz całego meczu 3:0.