Zmarł Wiesław Radomski, były Prezes PWZPS
Utworzono: 2016-11-14 15:39:16

Zmarł Wiesław Radomski, były Prezes PWZPS

Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Z wielkim bólem i głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 13 listopada br. zmarł były Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Rzeszowie  Wiesław Radomski.

Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Wiesław Radomski był wybitnym polskim siatkarzem, uznanym trenerem i cenionym działaczem. Był mistrzem i reprezentantem Polski. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku trenerskim. Występował w reprezentacji Polski Juniorów i Seniorów. W 1969 r. uczestniczył w Pucharze Świata w Lipsku. W 1970 r. za namową kolegów z „Resovii”, przyjechał do Rzeszowa i został zawodnikiem CWKS „Resovia”. Z klubem tym osiągnął największe sukcesy – w latach 1971, 1972, 1974, 1975 czterokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski, a w roku 1973 tytuł Wicemistrza Polski i II miejsce w Klubowym Pucharze Europy w Antwerpii. W 1975 r. zdobył Puchar Polski. W latach 1971-1975 drużyna Resovii, w której grał Wiesław Radomski, była jedną z najlepszych drużyn w Europie, grając widowiskową kombinacyjną grę, tzw.: „podwójną krótką”. W 1979 r. Wiesław Radomski z powodu poważnej choroby zmuszony był do zakończenia prężnie rozwijającej się kariery sportowej, jednakże nie rozstał się z siatkówką – rozpoczął pracę trenerską. W latach 1980-1985, pracował z młodzieżowymi drużynami „Resovii”, szkoląc i przekazując młodym zawodnikom nie tylko swoją wiedzę i bezcenne doświadczenie, ale również zwracając uwagę na aspekt wychowawczy i moralny. W latach 1987-1988, był II trenerem seniorskiego zespołu „Resovii”, który dwukrotnie zdobył brązowe medale Mistrzostw Polski. 


W latach 1990-1994, pełnił społeczną funkcję Przewodniczącego Wydziału Szkolenia Rzeszowskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej (ROZPS). W 1998r. został wybrany Prezesem ROZPS, który po reformie administracyjnej z 1999r., został przekształcony w Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej (PWZPS). Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez pięć kadencji – do kwietnia 2016 roku. 


Był organizatorem wielu imprez siatkarskich o zasięgu wojewódzkim – zarówno seniorskich, jak i młodzieżowych. Brał czynny udział w spotkaniach z klubami sportowymi, uczestniczył w kursokonferencjach szkoleniowych, jeździł na zawody siatkarskie, wspomagając turnieje rozgrywane w wielu miastach województwa podkarpackiego, m.in. w: Rakszawie, Leżajsku, Jaśle. 


Dbał o promocję i popularyzację siatkówki na Podkarpaciu. Od 2001 do 2012r. był członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS), pełniąc w nim odpowiedzialne funkcje. W kadencji 2004-2008, pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału Siatkówki Plażowej, a w latach 2008-2012, był Wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nadzorował funkcjonowanie Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i Sosnowcu. Dzięki Jego aktywności i inicjatywie, na terenie województwa podkarpackiego, odbyło się wiele turniejów międzynarodowych z udziałem reprezentacji Polski, zarówno seniorskich, jak i juniorskich kobiet i mężczyzn – m.in.: eliminacje do Mistrzostw Europy kobiet (Rzeszów - 2003r.), turniej EEVZA Kadetów (Krosno - 2006r.), World Grand Prix Kobiet (Rzeszów - 2007r.), kwalifikacje do Mistrzostw Świata Kobiet (Rzeszów - 2009r.), eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorek (Krosno – 2009r.), eliminacje do Mistrzostw Europy Juniorek (Krosno – 2010r.). Docenieniem i uhonorowaniem wybitnych osiągnięć sportowych, całokształtu pełnej trudu i zaangażowania działalności społecznej i sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiej piłki siatkowej jest uhonorowanie Wiesława Radomskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, którego niestety nie zdążył odebrać.

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas